Könyvhét 2023
SZERZŐI KIADÁS
PROFI MÓDON
Tandori Dezső
TANDORI SZUBJEKTÍV
Csokonai Attila
SZABADMATT
Kőszeghy Elemér
A magyarországi ötvösjegyek...
SZERZŐI KIADÁS<br>PROFI MÓDON Tandori Dezső <br> TANDORI SZUBJEKTÍV Csokonai Attila <br> SZABADMATT Kőszeghy Elemér<br>A magyarországi ötvösjegyek...
Könyv

Dr. Henry Cloud: Határok a vezetés szolgálatában

P. Z. - 2015.06.17.

A sikerhez vezető tényezők

Az, hogy egy cég, vagy egy szervezet nem a legmagasabb fordulatszámon pörög, és így nem hozza a várt eredményt, nemcsak (nemzet)gazdasági szempontból probléma, ha a haszon elmaradása mellett az adott szervezetben dolgozók teljesítménye is csökken, akkor komoly működésbeli zavarokat sejthetünk a háttérben. A kérdés csupán az, hogy mi lehet ennek a diszfunkciónak az oka. Könnyű a körülményekben, a másik emberben keresni a választ, ritkábban fordul elő, hogy a vezető magába néz, és rájön: bármennyire is tehetséges, bármennyire is alkalmas, vezetői mentalitása a legnagyobb akadálya a teljesítménynek. Önmagunkkal szembenézni: ez az első lépés, a tervezett változtatás a következő – és hogy ez miként menjen végbe, ahhoz szakember (vagy szakkönyv) segítsége elengedhetetlen.

A határok nemcsak a gyermeknevelésben vagy magánéletünkben lényegesek, úgy tűnik, az emberi közösségek alapvető működőképességének kulcsa a jó érzékkel meghúzott határvonalak. Dr. Henry Cloudnak a Harmat kiadónál korábban megjelent könyveiben olvashattunk már a határokról a kamaszok, a párkapcsolat vagy éppen a házasság összefüggésében, legújabb könyvében (Határok a vezetés szolgálatában) a vezetők számára ad tanácsot, hogyan és miért érdemes a vezetőknek markáns határokat kijelölniük. Jó és rossz példák során ébreszti rá az olvasót arra, hogy valójában öt olyan összetevő van, amely szükséges ahhoz, hogy egy szervezet jól működjön – és mindegyik megléte a vezető gondosságán múlik.

Cloud úgy véli, hogy a dolgozó agya akkor tud optimálisan működni, ha figyelmének fókuszában jól körülhatárolt cél található, és erre folyamatosan emlékszik is, fontosnak tartja, hogy olyan érzelmi légkör jöjjön létre, amely fokozza a teljesítményt (talán furcsának tűnik, de a „pozitív félelem” is összetevője a teljesítménynövelésnek), a csapatok működését tovább javítja, ha jó kapcsolatban állnak a csapattagok – ez egyébiránt a stressz csökkentésére is jótékony hatással van.

A tuti recept öt összetevője között találjuk még az eredményekhez vezető helyes viselkedésminták rögzítését (pozitív gondolkodás erősítése) és a szervezet alapegységeit adó csoportok hatékony együttműködését, és mindezek mellett (vagy felett) fontos, hogy a vezető magát is úgy irányítsa, hogy képes legyen valóra váltani célkitűzéseit. Ez az utolsó összetevő vezet a könyv alapkérdéséhez: „Melyek azok a sikerhez vezető tényezők, amelyek felett kontrollt gyakorolhatunk?” A problémák okait belül kell keresnünk és a megoldást sem várhatjuk mástól – egy jó vezető ismeri ezt a szabályt.

Dr. Henry Cloud: Határok a vezetés szolgálatában
Harmat kiadó, 232 oldal, 2500 Ft

Ajánló tartalma:

Új kód kérése

Hozzászólás szövege:
Felhasználói név*:
E-mail*:



Kiemelt

Weiss János: Immanuel Kant 300 – Az Élet és Irodalom 2024/16. számából

Az Élet és Irodalom 16. számát a kulturális cikkek rövid részleteivel ajánljuk.

KőszeghyÉlet és Irodalom AlapítványTandori SzubjektívSzabadmatttandori.huA Mélytengeri Mentőcsapat és az Utolsó Magányos SzörnyCsibi tűzoltó lesz
Belépés