Könyvhét 2023
A kereszténység
történeti
atlasza
ZSOLDOS PÉTER
Távoli tűz
A Viking visszatér
Kőszeghy Elemér
A magyarországi ötvösjegyek...
SZERZŐI KIADÁS
PROFI MÓDON
A kereszténység<br>történeti<br>atlasza ZSOLDOS PÉTER<br> Távoli tűz<br>A Viking visszatér Kőszeghy Elemér<br>A magyarországi ötvösjegyek... SZERZŐI KIADÁS<br>PROFI MÓDON
Könyv

Sigrid Bratlie – Hallvard Kvale: A jövő embere

Bárdos Dóra - 2025.12.17.

Úgy kezdődik, mint egy mesekönyv: „Minden, ami vagy, egyetlen aprócska sejtből származik.” De vajon tényleg belegondolunk abba, mit is állít a mondat?

Egy norvég molekuláris biológusnő és egy történész összefogtak és végiggondolták. Közérthető és izgalmas könyvet írtak a biotechnológia legégetőbb kérdéseiről, amelyet bárki meg tud emészteni, sőt, még élvez is, legyen akár okos kamasz, humán beállítottságú kíváncsi, vagy szakember. Útikalauzuk elvezet a születéstől a halálig, s rákérdez, milyen az egészséges öregedés, mi az egészség, belenyúlhatunk-e a genetikánkba, vagy épp azonos-e a sors és a valószínűség. A magyarázatok találó hasonlatokkal élnek, kiderül: tényleg hasonlít a DNS egy programnyelvhez? Vagy: hogy mi köze az Airbnb-nek a genealógiai tesztekhez? Hány applikáció szükséges testünk egészségéhez? Szülhetnek-e férfiak gyereket? Meghekkelhetjük-e a testünket? Van-e értelme az örök hűség fogalmának, ha százötven évig élhetünk? S egyáltalán: kié a rólunk szóló genetikai információ?

Becsukva a könyvet, sok töprengenivalónk akadhat. Még azt is átgondolhatjuk, mit nem akarunk megtudni önmagunkról.

Bárdos Dóra

Sigrid Bratlie – Hallvard Kvale: A jövő embere. A biotechnológiai forradalom – és annak hozadéka az emberiség számára
Typotex Kiadó, 220 oldal, 3700 Ft

Ajánló tartalma:

Új kód kérése

Hozzászólás szövege:
Felhasználói név*:
E-mail*:



Kiemelt

Péterfy Gergely: Digó – Az Élet és Irodalom 2026/15. számából

Az Élet és Irodalom 15. számát a kulturális cikkek rövid részleteivel ajánljuk.

Móra 0413KőszeghyÉlet és IrodalomTandori SzubjektívSzabadmatttandori.huCsibi tűzoltó lesz
Belépés