Könyvhét 2023
TEREMTÉS:
AZ ÁLLATOK
ZSOLDOS PÉTER
Távoli tűz
A Viking visszatér
Kőszeghy Elemér
A magyarországi ötvösjegyek...
SZERZŐI KIADÁS
PROFI MÓDON
TEREMTÉS:<br>AZ ÁLLATOK ZSOLDOS PÉTER<br> Távoli tűz<br>A Viking visszatér Kőszeghy Elemér<br>A magyarországi ötvösjegyek... SZERZŐI KIADÁS<br>PROFI MÓDON
Könyvhét.hu online

Másodszor rendezik meg a Helló, Margit! fesztivált a Margit-negyedben

MTI - 2026.05.05.

Mintegy ötven helyszínen csaknem száz programmal, második alkalommal rendezik meg a Helló, Margit! fesztivált Budapesten a Margit-negyedben május 14. és 17. között.

A II. kerületi önkormányzat MTI-hez elküldött tájékoztatója szerint A Helló, Margit! fesztivál idei tematikája a fenntarthatóság, az értékteremtés és értékvédelem mellett a generációk közötti kapcsolódásokat helyezi a fókuszba.

Az eseményen a negyedben működő alkotók, társulatok, galériák és műhelyek, valamint civil szervezetek is bemutatkoznak, lesznek helytörténeti programok, komoly- és könnyűzenei koncertek, irodalmi estek és beszélgetések is.

A rendezvényt megelőzően közösségi tavaszi nagytakarítást is szerveznek a városrészben, amelyhez helyi intézmények, vendéglátóhelyek és közösségek csatlakoznak.

A fesztivál nulladik napján, május 13-án a Fenntartható Divatőrületek x radiocafé after program a fenntarthatóság kérdését személyes történeteken keresztül mutatja be a Fény Utcai Piac meghatározó szereplőivel készült interjúk és a Margit-negyed karakteres alkotóinak történeteiből merítve. Az esemény ismert szereplők, helyi alkotók és a II. kerületi női közösségének bevonásával valósul meg - írták.

A programsorozat része lesz a Női Váltó Fesztivál, valamint a független társulatokkal közösen szervezett Színház Víkend is. A Pezsgő Margit keretében megnyílnak a budai nagykörút kiállítóterei, és designer-sétát is tartanak.

A zenei kínálatból kiemelkedik a Duna Szimfonikusok szabadtéri koncertje a Mechwart ligetben, emellett többek között Spiró György író és Schwab Richárd belgyógyász is vendége lesz a rendezvénynek.

Az érdeklődők közelebbről megismerhetik Buda női mecénásait, a gyerekprogramok mellett jógát is szerveznek, valamint a gasztronómiai élmények sem maradnak el a helyi kávézók, éttermek jóvoltából.

Őrsi Gergely, a kerület polgármestere a közlemény szerint hangsúlyozta: a budai nagykörút szakaszának megújulása annak példája, miként tudnak az itt élő és alkotó művészek, szakemberek és vállalkozók új arculatot adni egy korábban háttérbe szorult városrésznek. Hozzátette: a Margit-negyed az elmúlt évek egyik legsikeresebb városrehabilitációs programja, amelynek során több mint száz új vállalkozás és alkotó közösség jelent meg.

A fesztivál teljes programja a https://www.margitnegyed.hu/hello-margit-fesztival honlapon érhető el.

Ajánló tartalma:

Új kód kérése

Rovat további hírei:
Hozzászólás szövege:
Felhasználói név*:
E-mail*:



Kálvin 0425Móra 0413KőszeghyÉlet és IrodalomTandori SzubjektívSzabadmatttandori.huCsibi tűzoltó lesz
Belépés