Könyvhét 2023
A kereszténység
történeti
atlasza
ZSOLDOS PÉTER
Távoli tűz
A Viking visszatér
Kőszeghy Elemér
A magyarországi ötvösjegyek...
SZERZŐI KIADÁS
PROFI MÓDON
A kereszténység<br>történeti<br>atlasza ZSOLDOS PÉTER<br> Távoli tűz<br>A Viking visszatér Kőszeghy Elemér<br>A magyarországi ötvösjegyek... SZERZŐI KIADÁS<br>PROFI MÓDON
Könyvhét.hu online

Meghirdette őszi programjait a Goethe Intézet

MTI - 2025.09.01.

Generációkutatók előadása, Gordon-módszerre épülő vitaworkshop, a berlini Ostkreuz fotóügynökség művészeinek magyar divatszakértőkkel folytatott beszélgetése és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) hallgatóinak kiállítása is várja az érdeklődőket ősszel a Goethe Intézet szervezésében.

Az intézet hétfői közleménye szerint szeptember 4-én két generációkutató, Kilian Hampel és Steigervald Krisztián tart közös előadást a Z generáció mentális állapotáról, jövőképéről és a digitalizáció különböző nemzedékekre gyakorolt hatásairól a CEU nagytermében.

A közlemény szerint a német és a magyar szakember közti párbeszéd gyakorlati példákon keresztül mutatja be, hogyan érthetjük meg jobban egymást, és csökkenthetjük a generációk közötti távolságot.

Szeptember 11-én Szomora Virág és Csernus Eszter Gordon-trénerek interaktív vitajáték keretében mutatják be, hogyan segítheti a Gordon-módszer az értékalapú párbeszédet és a kapcsolatépítést az eltérő nézőpontok között.

A résztvevők gyakorlati eszközöket kapnak ahhoz, hogyan lehet hatással lenni másokra anélkül, hogy meggyőzni akarnák őket, és hogyan lehet véleménykülönbségek mellett is nyitott, tiszteletteljes kommunikációt kialakítani.

Szeptember 18-án magyar és német szakértők beszélgetnek majd a divat identitásformáló és társadalomlélektani szerepéről. A nemzetközi panel vendége Ute Mahler, az OSTKREUZ fotósügynökség egyik alapítója, valamint Anne Schönharting, az ügynökség elismert tagja, akik munkáikban a társadalmi szerepeket, az öltözködés és az önazonosság viszonyait kutatják.

A beszélgetés magyar résztvevői Keszeg Anna vizuáliskultúra-kutató, a MOME oktatója és Almási Jonathan Csaba divatfotós, akik a divat pszichológiai és társadalmi dimenzióit világítják meg hazai nézőpontból.

A beszélgetést a MOME hallgatóinak kiállítása kíséri. A tárlat a divat és a szabadság kapcsolatát vizsgálja, különös tekintettel a vizuális önkifejezésre. A hallgatók munkái párbeszédet kezdenek az öltözködés, az identitás és a társadalmi szerepek aktuális kérdéseivel.

Miriam Bruns, a Goethe Intézet igazgatója a közleményben úgy fogalmazott, hogy programjaik "gyakorlatokon, példákon és személyes reflexiókon keresztül kínálnak tágabb rálátást és hasznos eszközöket azoknak, akik nyitottabb, tudatosabb kapcsolódásra törekednek a világgal és egymással".

A programok ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek. További információ a Goethe Intézet honlapján érhető el.

Ajánló tartalma:

Új kód kérése

Rovat további hírei:
Hozzászólás szövege:
Felhasználói név*:
E-mail*:



Kiemelt

Péterfy Gergely: Digó – Az Élet és Irodalom 2026/15. számából

Az Élet és Irodalom 15. számát a kulturális cikkek rövid részleteivel ajánljuk.

Móra 0413KőszeghyÉlet és IrodalomTandori SzubjektívSzabadmatttandori.huCsibi tűzoltó lesz
Belépés